Ronson Development: sprzedaż pierwszego etapu Grunwald2 w Poznaniu na półmetku

Najnowszy projekt Ronson Development przy ul. Świerzawskiej w Poznaniu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Deweloper znalazł już nabywców na niemal połowę spośród 133 lokali oferowanych w pierwszym etapie inwestycji.

Grunwald2 to nowo powstające osiedle przy ul. Świerzawskiej 5 w Poznaniu, w sercu dynamicznego Marcelina. To miejsce oddalone zaledwie kilka minut od centrum, lotniska, biznesowej części miasta oraz Lasku Marcelińskiego.

Realizacja inwestycji Grunwald2 rozpoczęła się w II kwartale 2018 r. Wówczas ruszyła również sprzedaż pierwszego etapu osiedla obejmującego 133 lokale. Niemal połowa mieszkań oferowanych w pierwszym etapie została już sprzedana.

Docelowo, w dziewięciopiętrowym budynku powstanie łącznie 267 mieszkań, z czego ponad połowę stanowić będą lokale dwupokojowe, a ponad jedną czwartą – trzypokojowe, kompaktowe mieszkania o powierzchni do 60 m2.

– Niewątpliwym atutem naszej inwestycji jest również atrakcyjna cena. Mieszkania trzypokojowe dostępne są obecnie już od 6.300 zł za m2. Metraż większości z nich jest tylko nieznacznie większy od dostępnych na rynku mieszkań dwupokojowych, tymczasem trzeci pokój docenią z pewnością rodziny z dziećmi. Niezwykle dogodna lokalizacja, jak i doskonałe rozkłady mieszkań powodują, że zakup mieszkania na osiedlu Grunwald2 to także idealna inwestycja pod wynajem – powiedziała Justyna Hamrol, regionalny dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.

Atrakcyjna oferta na rosnącym rynku

Pod względem cenowym, osiedle Grunwald2 również prezentuje się korzystnie na tle oferty dostępnej na poznańskim rynku. Jak wynika z danych zgromadzonych przez firmę badawczą Reas, średnie ceny mieszkań w ofercie deweloperów w Poznaniu na koniec drugiego kwartału 2018 r. przekraczały już 7 tys. zł za m2. Jak z kolei wyliczył Narodowy Bank Polski, średnia cena transakcyjna metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym w Poznaniu w drugim kwartale br. sięgnęła 6.687 zł, co oznacza wzrost o 6,8% rok do roku. Wyższe ceny transakcyjne odnotowano jedynie w Warszawie, Gdyni i Gdańsku (NBP zbiera informacje o cenach mieszkań z 17 największych polskich miast).

Wysokiemu popytowi na mieszkania w Poznaniu sprzyja praktycznie brak bezrobocia. Jest ono dużo niższe niż w innych dużych miastach Polski. Według GUS, stopa rejestrowanego bezrobocia w Poznaniu w połowie 2018 r. wynosiła zaledwie 1,3%. Dla porównania, bezrobocie w Warszawie wynosiło w tym czasie 1,8%, we Wrocławiu 2%, w Krakowie 2,5%, a w Trójmieście 2,6%.

Osiedle dla rodzin i singli

Osiedle Grunwald2 przeznaczone jest zarówno dla osób aktywnych, ceniących sobie z jednej strony bliskość terenów zielonych, a jednocześnie szybki dojazd do centrum i możliwość korzystania z atrakcji miejskich, jak i rodzin z dziećmi, dla których istotna jest bliskość szkół i przedszkoli oraz możliwość spędzania czasu w pobliżu domu.

Lokalizacja osiedla zapewnia szybki dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych i gastronomicznych, placówek opieki medycznej, przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Blisko stąd również do stadionu INEA przy ul. Bułgarskiej.

Projekt osiedla Grunwald2 został przygotowany przez pracownię architektoniczną Studio Lisiak. Nowoczesna architektura budynku idealnie współgra z biało-szarą elewacją. Dodatkowe przeszklenia na fasadzie nadają całości elegancki i lekki charakter. Równie estetycznie prezentują się części wspólne, takie jak korytarze i klatki schodowe, zaprojektowane z najwyższą starannością i wykończone materiałami doskonałej jakości.

Więcej informacji o projekcie Grunwald2: https://ronson.pl/grunwald-kwadrat/

Opublikowano:
25.10.2018