Czy eko to tylko przejściowa moda?

Na pewno nie u nas! Budujemy na lata, dlatego też zależy nam, aby rozwiązania eko stały się standardem.

Zmieniamy nie tylko przestrzeń naszych osiedli, ale też sposób myślenia ich mieszkańców. Poznaj kilka sposobów
na bycie eko z RONSONEM

Smart dom, to smart mieszkańcy. Instalacja elektryczna w każdym mieszkaniu jest dostosowana do wdrożenia elementów „inteligentnego domu”. Teraz z każdego miejsca możesz mieć kontrolę nad: światłem, ogrzewaniem, roletami, a co za tym idzie – rachunkami! Smart dom to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo i oszczędności.

ŁADUJ
(nie tankuj)
SWÓJ
SAMOCHÓD

Masz samochód elektryczny? Super – grasz w naszej EKO drużynie. Przy swoim miejscu parkingowym znajdziesz instalację, która umożliwi montaż ładowarki do samochodu.

Oszczędziaj ŚWIATŁO!

Oszczędzamy prąd dla planety! Zewnętrzne części wspólne oświetlamy z wykorzystaniem energooszczędnych LEDów. Oszczędzamy energię i zmniejszamy ilość odpadów, ponieważ LEDy mają dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki.

GRAMY
W
ZIELONE

Nasze osiedla projektujemy tak, by było na nich dużo zieleni. Aleje drzew, łąki kwietne, kwiatowe rabaty nie tylko nadają uroku. Nasadzenia zieleni pozwalają na obniżenie poziomu CO2, a dodatkowo poprawiają mikroklimat i sprawiają, że latem jest znacznie chłodniej.

DBAJMY
O
NATURĘ

Na naszych osiedlach nie zabrakło miejsca dla małych przyjaciół. Specjalne domki dla owadów to ogromne wsparcie dla niezwykle cennych pszczół. Instalacje pozwalają na obserwację owadów i ich zachowań w ich naturalnym środowisku oraz okazja do edukacji.

CZERP
ENERGIĘ
ZE SŁOŃCA

Instalacje fotowoltaiczne są nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Panele wytwarzają prąd wykorzystując promienie słoneczne. Dzięki nim można zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną przez 25 lat.

NIE ZMARNUJ
ANI KROPLI

W naszych inwestycjach zdecydowaliśmy się na zastosowanie skrzynek rozsączających oraz kaskadowej retencji – aby każda kropla deszczu i każda kropla ze stopionego śniegu mogła wrócić do natury.

ZIELONE
DACHY

Zielony dach jest świetną izolacją termiczną budynku. Latem chroni dach przed przegrzaniem, a zimą stanowi dodatkową warstwę, która oddziela nas od chłodu.

ŁĄKI
KWIETNE

Łąki kwietne stają się coraz popularniejsze i my podążamy tym trendem. Łąki to miejsce dające schronienie i pożywienie ptakom, gryzoniom, jeżom, żabom i owadom, a jednocześnie są idealnym miejscem dla mieszkańców do obcowania z naturą.

EKOLOGICZNE
PLACE ZABAW

Stawiamy na nowe pokolenie i dbamy o to, by dzieci już od najmłodszych lat obcowały z naturą. Dlatego place zabaw na naszych osiedlach są wykonane z naturalnych materiałów i projektujemy je zgodnie z najnowszymi trendami.

JEDNOŚLADY
EKO

Rower zamiast samochodu? My mówimy tak! Rower to same zalety – poprawia kondycję, dba o nasz portfel, a przede wszystkim o środowisko. Na naszych osiedlach nie brakuje infrastruktury dla jednośladów – wiat rowerowych i stojaków.

BEZDOTYKOWE
OTWIERANIE
BRAMY GARAŻOWEJ

Mieszkańcy inwestycji Ursus Centralny już nie muszą szukać pilota, aby wjechać do garażu. Wystarczy, że mają go przy sobie, a system wykryje go sam i otworzy bramę. Dbamy o to, by nowoczesne technologie ułatwiały życie mieszkańcom naszych inwestycji.
Zobacz film