RONSON Development rusza z nowym projektem w stolicy.

RONSON Development uzyskał pozwolenie na budowę I etapu osiedla Zielono Mi na warszawskim Dolnym Mokotowie. Inwestycja wpisuje się w bliski deweloperowi trend biofiliczny i ma być – kolejną po Novej Królikarni – zieloną wizytówką dewelopera w tej części Warszawy.

Inwestycja Zielono Mi została zaprojektowana jako kameralne osiedle, otoczone zielenią, z rozbudowanym pakietem rozwiązań ekologicznych. Karolina Bronszewska, członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development, tłumaczy, że każdy z projektów realizowanych przez dewelopera ma wdrożony pakiet rozwiązań ekologicznych, który Spółka nazywa „standardem RONSONA”. – Każde z tych rozwiązań stosujemy w zależności od możliwości architektoniczno-projektowych w danej inwestycji – mówi Bronszewska. – Na osiedlu Zielono Mi przewidzieliśmy zieleń na elewacjach, zielone dachy, skrzynki rozsączające, panele fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne, oświetlenie LED oraz ekologiczne łąki kwietne. Dla miłośników rowerów będą dostępne stojaki na jednoślady. Zaplanowaliśmy też zewnętrzną stację ładowania samochodów elektrycznych. Oprócz tego, mieszkańcy będą mogli cieszyć się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi w ramach pakietu „smart home”, dzięki czemu wygodnie i wydajnie będą zarządzać domem, co pozwoli na oszczędności w zakresie energii, a tym samym zmniejszenie wydatków na eksploatację nieruchomości. Wiemy, że to bardzo ważne dla klientów.  

Design biofiliczny

Deweloper podkreśla swoje przywiązanie do projektowania zielonego otoczenia swoich inwestycji. – Zatrudniamy w tym celu specjalistów od architektury krajobrazu, bo zależy nam, żeby otoczenie inwestycji było nie tylko estetyczne, ale też łatwe w utrzymaniu – mówi Karolina Bronszewska. Jak dodaje – Cechą naszej nowej inwestycji jest jej naturalny charakter. Osiedle będzie dosłownie zatopione w zieleni – zaplanowaliśmy tam łąki kwietne, ławki z pergolami i zielone elewacje. Dodatkowo całość zostanie otoczona szpalerem drzew. Właśnie w tym aspekcie mówimy o koncepcie biofilicznym – chcemy przywrócić naturę do naszego codziennego życia i otoczenia, w którym żyjemy. 

Karolina Bronszewska przekonuje, że deweloper nie pozostaje gołosłowny i także swoje biuro sprzedaży zaplanował w duchu biofilicznym. – Stawiamy m.in. na drewno w naturalnych odcieniach,  szyte elementy imitujące zieleń na ścianach oraz papierowe dekoracje. Oprócz tego oczywiście dużo roślin. 

Zielono Mi to pierwsza inwestycja RONSON Development, która powstanie na warszawskich Siekierkach. Ta część miasta w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie, co zaobserwować można po bliskości szkół, żłobków i przedszkoli, jak również licznych sklepów i punktów usługowych. Dodatkowym atutem jest bliskość Łazienek Królewskich i Bulwarów Wiślanych, do których można dotrzeć w zaledwie kwadrans. 

Rola naszego projektu w kształtowaniu tej części Warszawy także będzie znacząca. Zielono Mi to osiedle skierowane między innymi do rodzin, dlatego już w pierwszym etapie powstaną w nim m.in. miejsca z leżakami, czy ławki w zacisznych zakątkach osiedla, a dla najmłodszych mieszkańców przewidzieliśmy naturalne place zabaw, czy ścieżki sensoryczne, gdzie włączą one do zabawy wszystkie swoje zmysły – mówi Bronszewska.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki z 92 mieszkaniami o powierzchni od 44 do 95 m². Właściciele wszystkich mieszkań będą mieli do dyspozycji balkony lub ogródki. Cały projekt przewiduje uruchomienie ponad 180 lokali mieszkalnych o metrażach zaczynających się od 35m2. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. 

***

O RONSON Development

RONSON Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem, prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. Od początku swojej działalności w 2000 r. RONSON zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. RONSON tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Jest pionierem rozwiązań ekologicznych, które wprowadza z myślą o ochronie klimatu i zmniejszeniu kosztów użytkowania dla klientów. Obecnie w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów – są w niej zarówno apartamenty, jak i lokale z segmentu popularnego. RONSON Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie, w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013, przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. RONSON jest również laureatem wielu prestiżowych nagród, przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje inwestorskie”, organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Z kolei w 2017 r. strona internetowa Spółki została nagrodzona tytułem Złota Strona Emitenta, w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. W 2020 roku Spółka znalazła się w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Deweloperów Mieszkaniowych 2020, organizowanego przez Magazyn Strefa Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej. Już w 2022 roku znalazła się na podium plebiscytu, zajmując 3. miejsce. W 2021 roku Spółka została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2021.

W kwietniu 2023 roku RONSON Development otrzymał tytuł Lidera Nieruchomości Otodom 2022, a projekt Nowe Warzymice otrzymał nagrodę Wizjery 2022 za najlepsze wykorzystanie ekotrendów w inwestycji deweloperskiej.

Zapraszamy do śledzenia RONSON Development w mediach społecznościowych, na FacebookuInstagramieTwitterze oraz LinkedIn.

***

Kontakt do mediów:

Joanna Samoraj

PR Advisors

+48 503 461 971

samoraj@pradvisors.pl

Opublikowano:
26.10.2023