Nir Netzer prezesem Ronson Europe

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Ronson Europe zatwierdziło proponowane zmiany w zarządzie Spółki. Jej nowym prezesem od dzisiaj jest Nir Netzer.

Nir Netzer zastąpił na stanowisku prezesa Tomasza Łapińskiego, który już we wrześniu zapowiedział rezygnację z pełnionej funkcji. Pozostał jednak na stanowisku do czasu walnego zgromadzenia, co zapewniło płynne przekazanie obowiązków jego następcy.

– Chciałbym serdecznie podziękować Tomaszowi Łapińskiemu za jego pełne zaangażowanie do ostatniego dnia sprawowania przez niego funkcji w zarządzie. A także za nieoceniony wkład w rozwój Ronsona we wszystkich obszarach działalności w ostatnich dziesięciu latach i stworzenie tak rozpoznawalnej marki. Staję na czele firmy znajdującej się w bardzo dobrej sytuacji finansowej, z doskonałym, doświadczonym zespołem oraz dużym kapitałem zaufania ze strony kontrahentów i inwestorów. Obejmując funkcję prezesa przejmuję tym samym olbrzymią odpowiedzialność. Wspólnie z pracownikami i pozostałymi członkami zarządu dołożymy wszelkich starań, by spełnić pokładane w nas oczekiwania. Jestem przekonany, że Ronson ma wszelkie atuty, by umacniać się na pozycji jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Chciałbym zapewnić, że w naszych działaniach będziemy kierować się interesem wszystkich akcjonariuszy – powiedział Nir Netzer, nowo powołany prezes Ronson Europe.

Nir Netzer ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu i doradzaniu spółkom o zasięgu międzynarodowym. Od 2003 r. pełnił funkcje kierownicze w spółkach konsultingowych oraz z branży deweloperskiej. Poza rodzimym Izraelem, doświadczenie zdobywał również w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach oraz na Węgrzech. W poprzednich firmach odpowiadał m.in. za relacje z inwestorami, pozyskiwanie finansowania, w tym na rynku kapitałowym, prowadzenie inwestycji oraz inne kwestie związane z finansami, podatkami, raportowaniem oraz księgowością. Posiada tytuł licencjonowanego biegłego księgowego (CPA, Izrael).

Obecnie w skład zarządu Ronson Europe wchodzą także: Andrzej Gutowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, związany ze spółką od 2003 r., oraz Rami Geris, dyrektor finansowy (CFO), w spółce od 2007 r. Pełnią oni, podobnie jak Nir Netzer, funkcje dyrektorów zarządzających A i odpowiadają za bieżącą działalność Ronson Europe. Rolę dyrektorów zarządzających B pełnią natomiast Erez Tik i Alon Haver, przedstawiciele głównego akcjonariusza spółki, tj. Luzon Group.

Poza zatwierdzeniem zmian w zarządzie, walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało także o powołaniu Shmuela Rofe do rady nadzorczej Ronson Europe. Zastąpił on Mikhal Shapirę, która we wrześniu br. zrezygnowała z członkostwa w radzie nadzorczej ze względów osobistych.

Opublikowano:
20.11.2017