Ronson zwycięzcą X edycji konkursu Złota Strona Emitenta w kategorii spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie

Ronson Development zdobył główną nagrodę w X edycji konkursu Złota Strona Emitenta w kategorii „Spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie (w tym NewConnect)” organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Łącznie w tej edycji konkursu oceniano 889 stron internetowych spółek giełdowych, w pięciu kategoriach.

– To dla nas duże wyróżnienie i powód do dumy – tym bardziej, że dwa lata temu w tej samej kategorii zajęliśmy 3. miejsce. Nasze starania o to, by nasza strona internetowa była zarówno najlepszą wizytówką firmy jak i źródłem informacji dla inwestorów, zostały nagrodzone. Złota Strona Emitenta to prestiżowy konkurs, w którym pod uwagę brany jest szereg kryteriów, a oceny dokonują autorytety z rynku kapitałowego jak i eksperci wielu różnych dziedzin – mówi Tomasz Łapiński, p.o. prezesa zarządu Ronson Development.

Celem konkursu Złota Strona Emitenta jest wyłonienie i promowanie najlepszych stron internetowych spółek giełdowych, które w przyjazny i efektywny sposób komunikują się
z akcjonariuszami i obligatariuszami. W X. edycji konkursu, podobnie jak w latach poprzednich, strony internetowe spółek oceniane były w trzech etapach. Analizowano m.in. komunikację z inwestorami w tym wykorzystanie nowoczesnych sposobów i narzędzi komunikacji, a także zawartość informacyjną, innowacyjność, użyteczność i estetykę samego serwisu.

W X. edycji konkursu Złota Strona Emitenta w ramach 5 kategorii konkursowych analizie poddano 889 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (w tym na NewConnect). W I etapie w kategorii „Spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie (w tym NewConnect)” wyłonionych zostało 10 firm. Do finału przeszły trzy z nich.

Ogłoszenie werdyktu Kapituły i wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca w ramach IX Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG.

Opublikowano:
9.06.2017