RONSON podsumowuje swoje działania CSR w 2022 roku

RONSON Development przygotował zestawienie aktywności w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (eng. CSR), jakie zostały zrealizowane przez Spółkę w 2022 roku. Przedstawiciele dewelopera przekonują, że tylko zrównoważony i odpowiedzialny biznes jest fundamentem prowadzenia biznesu w dzisiejszym świecie.

Odpowiedzialna firma w swoim DNA ma wdrukowane wartości związane z troską o człowieka – pracownika, partnera biznesowego oraz klienta, ale też troską o środowisko – mówi Karolina Bronszewska, członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. – RONSON jest odpowiedzialną firmą. Wierzymy, że działania CSR jakie wdrażamy w naszej spółce kształtują społeczne postawy, mają wpływ na ochronę planety, ale też integrują zespół wokół kolejnych wspólnych celów.

Karolina Bronszewska podkreśla, że rolą odpowiedzialnej firmy deweloperskiej jest nie tylko budowanie mieszkań, ale też aktywne uczestnictwo w budowaniu tkanki miejskiej, redukcja zostawianego śladu węglowego i wsparcie potrzebujących – dzieci, seniorów i zwierząt.

Budynki generują aż 38% emisji CO2 w Polsce. Odpowiedzialna firma deweloperska wdraża kolejne rozwiązania, dzięki którym można redukować zostawiany ślad węglowy. – Tylko w 2022 roku wprowadziliśmy w naszych inwestycjach 13 ekorozwiązań i innowacji, takich jak oświetlenie LED w częściach wspólnych, rekuperacja, pompy ciepła, zielone dachy i elewacje, stacje ładowania samochodów, panele fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne i skrzynki rozsączające, stojaki i wiaty na rowery oraz łąki kwietne i domki dla owadów – wylicza Karolina Bronszewska. I dodaje – Nasze projekty Ursus Centralny w Warszawie, Grunwaldzka 240 w Poznaniu oraz Viva Jagodno we Wrocławiu otrzymały nagrody Top Site, jako budowy zasilane zieloną energią, pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Zaangażowanie RONSON nie ogranicza się tylko do rozwiązań ekologicznych wdrażanych w inwestycjach dewelopera. – W pierwszym kwartale roku razem z Fundacją Las na Zawsze posadziliśmy 1800 drzew. Dorosły las o takiej powierzchni produkuje 700 kg tlenu dobowo i odpowiada zapotrzebowaniu 2500 osób. Z kolei z Planet Heroes sprzątaliśmy Wyspę Sobieszowską – mówi Bronszewska.

Zarząd firmy oraz pracownicy angażują się charytatywnie. W 2022 roku zespół RONSON Development oddał 7 litrów krwi w akcjach krwiodawstwa, a pracownicy RONSONA przebiegli 1035 km, dzięki którym 1035 zł zostało przekazanych na rzecz Fundacji „Daj herbatę”. Spółka zaangażowała się także w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy, wzięła udział w akcji Polskiego Związku Firm Deweloperskich „Deweloperzy Dzieciom” oraz wsparła dwie rodziny w ramach Szlachetnej Paczki. – W ciągu całego roku staramy się wybierać organizacje, które wesprzemy. Takie akcje charytatywne bardzo angażują nasz zespół. Dajemy dobro, a ono wraca do nas ze zdwojoną siłą – mówi Bronszewska. I dodaje – Oczywiście nie zapominamy też o zwierzętach. Zbieramy nakrętki dla schroniska w Celestynowie, zbieraliśmy karmę dla zwierząt z fundacji Viva!, a nasz oddział w Szczecinie zorganizował świetną akcję budowania domków dla zwierząt z lokalnego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zestawienie działań CSR RONSON Development 2022

 1. Dla pracowników
 2. Zorganizowanie 10 szkoleń, webinarów, kursów oraz 3 warsztatów strategicznych i dwóch szkoleń z zakresu ekologii
 3. Dofinansowanie do nauki języków obcych
 • Charytatywne
 • Zespół RONSON Development oddał 7 litrów krwi w akcjach krwiodawstwa
 • „Biegam Dobrze” – pracownicy RONSON przebiegli 1035 km, dzięki którym 1035 zł zostało przekazanych na rzecz Fundacji „Daj herbatę”
 • Akcja zbierania nakrętek dla psów ze schroniska w Celestynowie
 • Pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy – pomoc pieniężna w wysokości 100 tys. zł, użyczenie mieszkania dla rodziny
 • Udział w akcji PZFD „Deweloperzy Dzieciom”
 • Wsparcie dwóch rodzin w ramach Szlachetnej Paczki
 • Zbiórka karmy i środków pieniężnych dla zwierząt z fundacji Viva!
 • Budowa domków i zbiórka 100 kg karmy dla zwierząt z TOZ w Szczecinie
 • Dla przyrody
 • 1800 posadzonych drzew z Fundacją Las Na Zawsze – 1 ha – na takim obszarze produkowane jest 700 kg tlenu dobowo, co odpowiada zapotrzebowaniu 2 500 osób
 • Sprzątanie Wyspy Sobieszowskiej z Planet Heroes
 • 13 rozwiązań ekologicznych i innowacji, wdrożonych w projektach dewelopera

Opublikowano:
21.12.2022