Ronson Development uruchamia największy projekt w swojej historii. Rusza przedsprzedaż mieszkań na osiedlu Ursus Centralny

To będzie wyjątkowy rok w historii Ronson Development – 16 marca oficjalnie wystartuje największy projekt, jaki spółka realizowała do tej pory. W ramach Wielkiego Dnia Otwartego pierwsi nabywcy będą mieli okazję kupić mieszkanie na samowystarczalnym osiedlu Ursus Centralny z wewnętrznym bulwarem pełnym atrakcji dla mieszkańców. W ramach całej inwestycji powstanie docelowo 1600 mieszkań, z czego 138 w ramach pierwszego etapu. Na start sprzedaży Ronson przygotował atrakcyjną ofertę cenową – mieszkanie dwupokojowe kupić można w cenie od 292 tys. zł.

Przedsprzedaż mieszkań na osiedlu położonym w samym sercu Ursusa połączona będzie z wielkim otwarciem biura sprzedaży przy ul. Gierdziejewskiego 23. W pierwszym etapie Ursusa Centralnego klienci będą mogli wybierać wśród mieszkań 2-, 3 i 4-pokojowych o kompaktowych metrażach. Większość oferty stanowią lokale od 32 do 65 m2. Deweloper zaplanował budowę mieszkań 2-, 3 i 4-pokojowych z możliwością łączenia. Celem było spełnienie oczekiwań osób, które szukają swojego pierwszego mieszkania i chciałyby połączyć atrakcyjną cenę z wygodną lokalizacją.

– Atutem projektu przy ul. Gierdziejewskiego jest przede wszystkim znakomita komunikacja z centrum miasta – stacja kolejki Warszawa Ursus znajduje się zaledwie 500 m stąd. Mieszkańcy będą mieli w zasięgu ręki także powstający w tym miejscu pierwszy w Warszawie EKOpark ze ścieżkami edukacyjnymi, panelami solarnymi i naturalnym placem zabaw. Plan Ursusa Centralnego zakłada przedłużenie parku i wkomponowanie w niego osiedla – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Dobra inwestycja w modnym miejscu

Ronson Development postawił na Ursus ze względu na ogromny potencjał, jaki drzemie w tej dzielnicy.

Ursus jest takim miejscem, jakim Wola była kilka lat temu. Właśnie zaczyna się czas jego rozkwitu i to najlepszy moment, by zainwestować w mieszkanie w tej lokalizacji. Jesteśmy świadkami narodzin nowej, modnej dzielnicy i cieszymy się, że będziemy jej istotną częścią – mówi Andrzej Gutowski.

Wola to dzielnica, która w ciągu kilku lat przeżyła prawdziwy boom. W ciągu zaledwie trzech ostatnich lat średnie ceny mieszkań wzrosły tu z około 8000 zł do ponad 11000 zł za metr kwadratowy. Wola jest też dzielnicą, w której (obok Mokotowa) w ubiegłym roku sprzedało się najwięcej mieszkań (dane REAS JLL).

Mieszkania w Ursusie stanowią na razie 5% lokali z rynku pierwotnego, sprzedawanych na stołecznym rynku, ale dynamiczny rozwój dzielnicy sprawia, że ceny już teraz wyraźnie wzrastają. Zakup mieszkania w tej lokalizacji jest więc prawdziwą gratką dla osób, które nieruchomość traktują jako inwestycję.

Bulwar z masą atrakcji

Oprócz wygodnego dojazdu do centrum, Ronson Development chce zapewnić mieszkańcom Ursusa Centralnego możliwość załatwienia wszystkich codziennych spraw w odległości krótkiego spaceru od domu. Osiedle będzie samowystarczalne, w czym pomoże bogaty wybór lokali usługowych, wewnętrzny bulwar z ofertą rekreacyjną, a także kompleks szkolno-edukacyjny, który powstanie na terenie osiedla.

Deweloper kolejny raz decyduje się na koncepcję „miasta w mieście”, którą z sukcesem wprowadził w projekcie Miasto Moje na warszawskiej Białołęce. Osiedle to jest jednym z bestsellerów spółki.

Industrialny klimat z historią

Jednym z atutów osiedla Ursus Centralny będzie także jego nowoczesny projekt architektoniczny, wpisujący się w industrialny trend. To nawiązanie do niezwykłej historii i przemysłowej przeszłości dzielnicy. Swoją nazwę zawdzięcza ona zakładom mechanicznym, w których produkowano m.in. ciągniki. Na fali popularności powieści „Quo Vadis?” Henryka Sienkiewicza otrzymały one imię jednego z bohaterów – siłacza o gołębim sercu. W latach 20. ubiegłego wieku nazwa ta została też nadana znajdującej się tu miejscowości Czechowice, która później stała się dzielnicą Warszawy.

Mimo przemysłowej przeszłości, wkrótce dzielnica będzie miała zupełnie inny charakter – cała będzie tonąć w zieleni, a w okolicach dawnych fabryk powstaną obiekty handlowe, tereny rekreacyjne i placówki edukacyjne. Ursus przyciąga przede wszystkim młodych mieszkańców, którzy doskonale znają najmodniejsze postindustrialne dzielnice Nowego Jorku, Berlina czy Zurychu i chcieliby zamieszkać w podobnym miejscu w Warszawie. Ursus Centralny, który zaoferuje mieszkańcom właśnie taki klimat, a jednocześnie umożliwi szybkie dotarcie do centrum Warszawy, to oferta na jaką wielu klientów długo czekało.

Opublikowano:
15.03.2019