RONSON Development sprzedał w I kwartale 2022 roku 99 lokali i przekazał 283 lokale

RONSON Development zakontraktował w I kwartale 2022 roku sprzedaż 99 lokali i przekazał 283 lokale. Motorami sprzedaży niezmiennie pozostają warszawskie projekty Ursus Centralny oraz Miasto Moje.

– Aktualne wyniki sprzedażowe są w miarę porównywalne z rezultatami odnotowanymi w IV kwartale 2021 roku, kiedy sprzedaliśmy 111 lokali – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes RONSON Development. I dodaje – Ten wynik jest odzwierciedleniem kilku czynników. Po pierwsze, wpłynęła na niego sytuacja na Ukrainie i związana z nią niepewność i strach przed zainwestowaniem gotówki w nieruchomości. Po drugie, wzrost stóp procentowych powoduje, że cały rynek doświadcza zmniejszenia wolumenu sprzedaży. My natomiast dopiero w II kwartale uzupełnimy naszą ofertę i uruchomimy sprzedaż ważnych, nowych inwestycji. Będą to EKO Falenty, Osiedle Vola, Nova Królikarnia oraz 3 etap wrocławskiego projektu Viva Jagodno. Nasz plan sprzedażowy na 2022 rok pozostaje niezmienny.

W I kwartale 2022 roku najwięcej lokali zostało sprzedanych w projektach Ursus Centralny – 43 lokale, Miasto Moje – 21 lokali oraz Viva Jagodno – 14 lokali.

W przypadku przekazań, 191 lokali zostało przekazanych w projekcie Ursus Centralny, 45 lokali w projekcie Miasto Moje oraz 25 lokali w projekcie Panoramika.

O RONSON Development

RONSON Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem, prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie
w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. Od początku swojej działalności w 2000 r. RONSON zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. RONSON tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Jest pionierem rozwiązań ekologicznych, które wprowadza z myślą o ochronie klimatu i zmniejszeniu kosztów użytkowania dla klientów. Obecnie w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów – są w niej zarówno apartamenty, jak i lokale z segmentu popularnego. RONSON Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie, w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013, przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. RONSON jest również laureatem wielu prestiżowych nagród, przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje inwestorskie”, organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Z kolei w 2017 r. strona internetowa Spółki została nagrodzona tytułem Złota Strona Emitenta, w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. W 2020 roku Spółka znalazła się w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Deweloperów Mieszkaniowych 2020, organizowanego przez Magazyn Strefa Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej. W 2021 roku Spółka została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2021.

Zapraszamy do śledzenia RONSON Development na Facebooku, Instagramie, Twitterze
i LinkedIn.

Kontakt do mediów:

Joanna Samoraj
PR Advisors
Mail: samoraj@pradvisors.pl
Tel: +48 503 461 971

Opublikowano:
12.04.2022