Podszczecińskie Nowe Warzymice RONSONA rozbudowują się

RONSON Development zakończył budowę I etapu projektu Nowe Warzymice w gminie Kołbaskowo pod Szczecinem, a intensywne prace budowlane trwają na kolejnych etapach – II oraz III. Realizowana na przedmieściach Szczecina, zaprojektowana na kilka etapów inwestycja, stanowi kontynuację obecności dewelopera w Szczecinie i jego okolicach.

Na ponad 8-hektarowym terenie inwestycyjnym budowane jest wieloetapowe osiedle, gdzie łącznie powstanie ponad 460 lokali w niskiej zabudowie wielorodzinnej. – Razem z projektem Nowe Warzymice będziemy obecni w gminie Kołbaskowo dobrych kilka lat, bo skala inwestycji jest naprawdę duża – mówi Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. I dodaje – Ta inwestycja jest skrojona na miarę naszych czasów. Budujemy duże osiedle, w którym chcemy oddać przyszłym mieszkańcom kameralne budynki, w niskiej zabudowie, w zielonej, cichej okolicy.

NOWE WARZYMICE – DAJEMY WIĘCEJ NIŻ INNI

Projekt Nowe Warzymice ma wiele do zaoferowania. Oprócz standardowych mieszkań, przewidziano także dostępność apartamentów dwupoziomowych. Powstaną także mieszkania z tarasami, balkonami oraz ogrodami. W inwestycji, podobnie jak w innych projektach dewelopera, duży nacisk został położony na otaczającą zieleń. – Bardzo zależy nam, aby roślinność wpisana w każdy z naszych projektów była bujna, co ważne ze względu na komfort życia naszych przyszłych mieszkańców, ale też estetyczna, dlatego powstają m.in. piękne drewniane pergole dla roślin – mówi Karolina Bronszewska. – W czwartym etapie inwestycji, zgodnie z naszym ekologicznym zobowiązaniem, planujemy wykonać instalację fotowoltaiczną na potrzeby zasilania części wspólnych oraz tzw. „zieloną ścianę” na jednej z elewacji. Takie rozwiązanie, zastosowane już w naszej warszawskiej inwestycji Ursus Centralny, pozwala na znaczące obniżenie emisji CO2 w powietrzu.

Na terenie inwestycji stanęły już domki dla owadów – efekt zaangażowania RONSON w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich na rzecz ekologii i różnorodności biologicznej. W II i III etapie deweloper planuje stworzenie zbiorników na wodę opadową, która posłuży do podlewania zielonych części wspólnych. Na tych dwóch etapach powstaną także łąki kwietne, które zastąpią trawniki, zapewniając tym samym większą bioróżnorodność i stanowiąc schronienie dla wielu gatunków owadów. – Zaproponowane w inwestycji rozwiązanie jest ekologiczną i bardzo estetyczną alternatywą dla tradycyjnego trawnika. Co ważne, zmniejsza koszty zużycia wody, bo łąki kwietne nie wymagają tak intensywnego podlewania jak trawa. Mniejsze są także nakłady na koszenie, nawożenie i pielęgnację – mówi Paweł Krawczyk, Kierownik Projektu Nowe Warzymice.

W III etapie powstanie też zewnętrzna wiata rowerowa.

RONSON Development zakończył już budowę I etapu inwestycji, a intensywne prace budowlane trwają na etapach II oraz III. Wszystkie trzy etapy są obecnie w sprzedaży. W pierwszym etapie zostały ostatnie mieszkania 4-pokojowe z tarasami, o powierzchni od 80 m2. – Doskonale znamy szczeciński rynek, czujemy potrzeby mieszkańców, a nasze inwestycje cieszą się tam dużą popularnością. W Nowych Warzymicach sprzedaliśmy już 100 mieszkań, co pozwala na w pełni uzasadnione nazywanie tej inwestycji jednym z naszych hitów sprzedażowych – mówi Karolina Bronszewska.

Szczeciński rynek jest jednym z czterech – obok Warszawy, Wrocławia i Poznania – na którym chcemy wyraźnie zaznaczyć naszą deweloperską obecność. Po sukcesie inwestycji Panoramika, zrobiliśmy zwrot w kierunku przedmieść Szczecina. Ta decyzja wpisała się zresztą w nowy trend poszukiwania mieszkań z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu zieleni, a jednocześnie blisko centrum – mówi Boaz Haim, Prezes RONSON Development. – Takie są właśnie Nowe Warzymice. Zielone, spokojne, ale przez swoją lokalizację bardzo prestiżowe.

W bliskiej odległości od osiedla znajdują się przystanki autobusowe, dzięki czemu w kwadrans można dostać się do Placu Kościuszki w centrum Szczecina oraz stacja kolejowa PKP Szczecin Gumieńce, która daje możliwość podróży pociągiem do Berlina. Nowe Warzymice są także blisko drogi dojazdowej do Berlina, skąd sama podróż zajmie niecałe 2 godziny. W okolicy osiedla znajduje się też bogata baza handlowo-usługowa i edukacyjna.

Opublikowano:
19.07.2021