Klub mieszkańca Espresso Club już dostępny na wolskim osiedlu Ronson Development

Oczekiwana przez lokatorów osiedla Espresso przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie strefa rekreacji Espresso Club otworzyła swoje podwoje. Ronson Development przekazał klucze do specjalnie zaprojektowanego pomieszczenia, gdzie mieszkańcy będą mogli złapać chwilę oddechu i lepiej poznać sąsiadów. Lokatorzy mają do dyspozycji m.in. stół bilardowy, piłkarzyki, komfortową strefę telewizyjną i cały szereg atrakcji dla dzieci.

Oddając Espresso Club do dyspozycji mieszkańców, kontynuujemy naszą wizję osiedli, w których po prostu dobrze się mieszka. Otwarta w ubiegłym roku pilotażowa strefa rekreacji Moko Club na osiedlu Moko okazała się strzałem w dziesiątkę. Każdego dnia gromadzą się w niej lokatorzy, którzy przychodzą całymi rodzinami, odpoczywają po pracy i poznają się bliżej. Mamy także stałych bywalców wśród młodzieży, która umawia się na wspólne oglądanie meczu czy partyjkę bilarda. Budowanie więzi to najważniejszy cel naszych klubów i jestem przekonany, że Espresso Club będzie równie lubianym miejscem – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Miejsce relaksu dla starszych i młodszych

Espresso Club to pomieszczenie o powierzchni 94 m2 zlokalizowane w trzecim etapie osiedla Espresso wybudowanego przez Ronson Development. Mieszkańcy mogą spotkać się przy stole bilardowym, zagrać w piłkarzyki, obejrzeć razem film, a także zabrać dzieci na małą ściankę wspinaczkową. Za projekt wystroju wnętrza odpowiadała pracownia Anicar.

Miejsca takie jak Espresso Club to w Polsce rzadkość i z pewnością trend godny naśladowania. Podczas projektowania tego typu przestrzeni trzeba zwrócić uwagę na wiele potrzeb, ponieważ zakładamy, że będą ją odwiedzać osoby w różnym wieku i o szerokich zainteresowaniach. Wzorem dla wystroju wnętrza były staroangielskie ekskluzywne kluby, których bywalcy mogą odpocząć na stylowych kanapach, spędzić czas na grze w bilard albo w spokoju poczytać gazetę. Ważne było jednak przede wszystkim to, że do Espresso Club będą przychodzić całe rodziny, więc rozrywki dla dorosłych mieszkańców udało się przepleść z atrakcjami zarezerwowanymi dla najmłodszych, jak basen z piłeczkami i kącik rysunkowy – mówi Katarzyna Firmowska, architekt z firmy Anicar.

Espresso Club to jedno z miejsc na osiedlu Espresso, gdzie mieszkańcy mogą bez limitów korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Uruchomiono je także w innych strefach wspólnych, dlatego lokatorzy mogą być zawsze na bieżąco z tematami, które ich interesują. Wkrótce na osiedlu powstanie także plenerowa siłownia.

Wolski bestseller

Osiedle Espresso to zespół budynków przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. Jego budowa została podzielona na cztery etapy. Trzy pierwsze, obejmujące łącznie 490 mieszkań, zostały już ukończone i w całości sprzedane. W ramach Espresso IV, które ma zostać oddane do użytku w I kwartale 2018 roku, powstaje 135 mieszkań. Blisko 90% z nich zostało już sprzedanych.

Osiedle Espresso położone jest w pobliżu przystanków autobusowych i tramwajowych, co pozwala na sprawny i szybki dojazd do centrum stolicy. W odległości ok. 10 minut od inwestycji znajduje się również stacja metra Rondo Daszyńskiego, a także budowana właśnie stacja metra Płocka. Lokalizacja umożliwia ponadto łatwy dojazd do dróg ekspresowych S7 i S8. W okolicy znajdują się parki Moczydło, Sowińskiego i Szymańskiego oraz centrum handlowe Wola Park.

Opublikowano:
5.09.2017