10 lat Ronson Development na GPW

To już 10 lat! 5 listopada 2007 r. – tego dnia akcje Ronson Development zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dziesięć lat obecności naszej spółki na giełdzie to dla naszych inwestorów okres zarówno solidnych wzrostów, jak i niskich lotów. Początki nie były usłane różami. Weszliśmy na warszawski parkiet pod koniec 2007 r., praktycznie tuż przed wybuchem globalnego kryzysu na rynkach nieruchomości i finansowych, co przełożyło się na głęboką przecenę giełdowych spółek, szczególnie z branży deweloperskiej – wspomina Tomasz Łapiński, prezes Ronson Development. – Z tego trudnego okresu wyszliśmy jednak obronną ręką, co zawdzięczamy wytężonej pracy wszystkich naszych pracowników oraz zaufaniu, jakim obdarzyli nas nasi kontrahenci i inwestorzy. Korzystając z okazji, chciałbym im wszystkim serdecznie podziękować za te 10 lat owocnej współpracy. Dziś Ronson jest spółką o mocnych fundamentach, zdrowym bilansie, rosnącym biznesie i przewidywalnych wynikach finansowych. Dzięki bardzo dobrej sytuacji płynnościowej, od czterech lat regularnie wypłacamy akcjonariuszom dywidendę. Rekordowe zyski za 2016 rok pozwoliły nam na wypłatę w formie dywidendy tylko w tym roku łącznie ponad 31 mln zł, tj. 0,19 zł na akcję, dzięki czemu Ronson znalazł się wśród spółek o najwyższej stopie dywidendy. Łączna stopa zwrotu z inwestycji w akcje naszej spółki za ostatnie pięć lat przekracza 150% – podsumowuje Tomasz Łapiński.

W 2008 r., czyli pierwszym pełnym roku obecności Spółki na GPW, Ronson sprzedał zaledwie 132 mieszkania. W 2016 r. sprzedaż wyniosła natomiast 821 lokali i wiele wskazuje na to, że w bieżącym roku ten wynik zostanie co najmniej powtórzony (sprzedaż po trzech kwartałach 2017 r. wynosiła 645 lokali). Łącznie od początku 2008 r. do końca września 2017 r. Ronson znalazł nabywców na 5.060 lokali. W tym samym czasie Spółka zakończyła realizację 41 projektów i przekazała klientom klucze do łącznie 4.094 lokali.

Ronson Development

Ronson Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Od początku swojej działalności w 2000 r. Ronson zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. Od 2007 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ronson tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Obecnie, w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów – są w niej zarówno apartamenty jak i lokale z segmentu popularnego.

Ronson Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.
Ronson jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje inwestorskie” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Z kolei w 2017 r. strona internetowa Spółki została nagrodzona tytułem Złota Strona Emitenta w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Opublikowano:
8.11.2017