Nowe mieszkania dla rodzin z dziećmi: jakie udogodnienia powinny być oferowane?

Mieszkanie dla rodzin wielodzietnych powinno charakteryzować się wystarczająco dużym metrażem i liczbą pomieszczeń, aby wszyscy domownicy czuli się komfortowo. Wygodne podjazdy dla wózków i sprawnie działające windy to kolejny standard. Obecnie deweloperzy coraz mocniej dostrzegają potrzeby rodzin z dziećmi planujących zakup mieszkania i starają się odpowiadać na ich potrzeby. Plac zabaw znajdujący się w centrum osiedla to dziś oczywistość, jednak zdecydowanie niewystarczająca. Na jakie dodatkowe udogodnienia zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie dla rodziny z dzieckiem? Oto kilka przykładów!

nowe mieszkanie

Bezpieczne mieszkanie dla rodzin wielodzietnych

O ile zwracając uwagę na metraż i rozkład pomieszczeń stosunkowo łatwo znaleźć idealne mieszkanie dla rodzin wielodzietnych (gdy tylko budżet na to pozwala), bo przestrzeń da się zaaranżować do swoich potrzeb, o tyle wiele istotnych kryteriów zależy od podejścia dewelopera i charakterystyki całego osiedla.

Z punktu widzenia rodziców troszczących się o swoje pociechy na pierwszy plan wysuwają się kwestie bezpieczeństwa. Lokalizacja w spokojnej okolicy ma znaczenie, ale to nie wszystko. Niezależnie od tego, czy osiedle ma charakter zamknięty, czy otwarty, powinno być w pełni monitorowane.

Ponadto duże znaczenie mają systemy smart home. Inteligentny dom zapewnia wiele ciekawych funkcjonalności, które nie ograniczają się wyłącznie do wygodnego sterowania wyposażeniem i efektywnego gospodarowania energią. Interesującym rozwiązaniem jest między innymi możliwość zdalnego otwarcia drzwi – na wypadek, gdyby wracające ze szkoły dziecko zapomniało o kluczach. Na osiedlach przystosowanych do montażu smart home łatwiej zaaranżować mieszkanie dla rodzin wielodzietnych. 

Edukacja w pobliżu

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem będzie zazwyczaj bardziej atrakcyjne, jeśli znajdzie się na osiedlu aspirującym do samowystarczalności. Dla rodziców opiekujących się małymi dziećmi czas jest towarem deficytowym. Im więcej spraw da się załatwić pod ręką, na terenie osiedla, tym życie staje się łatwiejsze.

Sklepy, punkty usługowe, paczkomaty, restauracje, kawiarnie, cukiernie i lodziarnie na stałe wpisały się w krajobraz nowoczesnych polskich osiedli mieszkaniowych. Kolejnym trendem stają się osiedlowe przedszkola i żłobki, a także szkoły języków obcych. To ogromna oszczędność czasy, ponieważ rodzice nie muszą dzięki temu dowozić swoich pociech na zajęcia stojąc w kotkach w godzinach szczytu.

Zieleń i rekreacja

Czasy, w których niektórzy deweloperzy maksymalnie wykorzystywali przestrzeń osiedla do zabudowy na szczęście powoli mijają. Potencjalni nabywcy, szczególnie poszukujący mieszkań dla rodzin wielodzietnych, doceniają obecność zieleni. Drzewa i zielone dachy przynajmniej w pewnym stopniu chronią płuca najmłodszych przed smogiem.

Tereny rekreacyjne dla najmłodszych znajdujące się na osiedlu nie powinny ograniczać się do zwykłego placu zabaw. W Ronson Development mieszkanie dla rodziny z dzieckiem jest ważnym elementem naszej oferty na każdym osiedlu, dlatego myślimy o rozrywce dla dzieci, czego dobrym przykładem są nasze warszawskie inwestycje.

Osiedle Miasto Moje z założenia jest wyposażone w rozbudowane place zabaw z trampolinami i zjeżdżalniami, a także atrakcyjny dla plac gier. Statek piracki zaplanowany w piątym etapie inwestycji prawdopodobnie stanie się znakiem rozpoznawczym tego osiedla. Z kolei Ursus Centralny i Nova Królikarnia to osiedla stworzone w bezpośrednim sąsiedztwie eko parków. Na tym drugim dodatkowo stanął kreatywny drewniany plac zabaw.

Oddawane przez nas do użytku nowe mieszkania w Poznaniu i całe osiedla są pełne podobnych atrakcji.

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem na ekologicznym osiedlu

Obecnie idealne mieszkanie dla rodzin wielodzietnych to lokal usytuowany na ekologicznym osiedlu. Nie chodzi wyłącznie o parki, tereny zielone czy kwietne łąki i budki dla owadów mające walory edukacyjne. Wychowanie dzieci wiąże się z dużymi obciążeniami finansowymi, a mieszkanie na ekologicznym osiedlu to okazja do oszczędności.

Rozwiązania takie jak energooszczędne oświetlenie, systemy odzyskiwania deszczówki oraz panele fotowoltaiczne przyczyniają się do niższych rachunków, podobnie jak wspomniane systemy smart home. Ważnym elementem ekologicznych osiedli jest infrastruktura dla rowerów, która zachęca najmłodszych do tej formy rekreacji.

Ponadto mieszkanie dla rodzin z dziećmi na ekologicznym osiedlu pozwala nowym pokoleniom wychowywać się zgodnie z troską o środowisko. Osiedla tego typu są doskonale przystosowane do segregacji odpadów i oszczędzania energii.

Komórka lokatorska

Zazwyczaj dobre mieszkanie dla rodzin wielodzietnych powinno być wyposażone w cenne przyległości. Jeśli znajdujesz się na parterze, warto pomyśleć o przydomowym ogrodzie – strefie relaksu dla najmłodszych. Z punktu widzenia rodziców przydatnym rozwiązaniem bywa komórka lokatorska. W tym miejscu można przechowywać dziecięcy rowerek, sanki, nieużywany wózek, a nawet ubranka i zabawki, z których dziecko wyrosło, jednak w przyszłości przydadzą się rodzeństwu.

Wybierając mieszkanie dla rodziny z dzieckiem nie należy skupiać się wyłącznie na samym lokalu, ale warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia przewidziane przez dewelopera!

Opublikowano:
6.03.2023