Kiedy warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Większość Polaków kupujących nowe mieszkania decyduje się na ich odbiór w stanie deweloperskim. Wówczas Istnieją dwie możliwości. Pierwsza to samodzielne zaprojektowanie przestrzeni w lokalu, a następnie zlecenie przynajmniej części prac fachowcom zajmującym się wykończeniami. Drugą opcję stanowi skorzystanie z pomocy architekta wnętrz. Takie rozwiązanie zyskuje w ostatnich latach na popularności nie tylko dlatego, że właścicielom mieszkań zależy na zindywidualizowanym i przemyślanym projekcie. Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i innych miastach mogą okazać się tańsze dzięki współpracy z pracownią architektoniczną. Dziś przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto rozważyć pomoc architekta wnętrz.

architekt

Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i innych miastach na wynajem

Nowe mieszkania w Warszawie i innych polskich miastach, szczególnie w większych aglomeracjach oraz lokalizacjach turystycznych, bardzo często mają charakter inwestycyjny. Wynajem lokalu potrafi być bardzo opłacalnym interesem naznaczonym wysoką stopą zwrotu. W dodatku inwestycje mieszkaniowe w Warszawie stają się coraz bardziej godne rozważenia ze względu na wysoką stopę inflacji. Tak się składa, że nieruchomości z reguły nie tracą na wartości, a więc jest to sposób ulokowania kapitału obarczony niskim ryzykiem, w dodatku zapewniający pasywny dochód.

Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie przeznaczone na wynajem to znaczny odsetek zleceń realizowanych przez architektów wnętrz. Z czego to wynika? Właścicielowi nie zależy zazwyczaj na dopasowaniu lokalu do jego własnych potrzeb i oczekiwań. Aranżacja ma odpowiadać w grupie docelowej najemców, natomiast architekci doskonale orientują się w potrzebach współczesnych lokatorów. Poza tym gwarantują sprawdzone rozwiązania z myślą o turystach, studentach, rodzinach z dziećmi i innych potencjalnych najemcach. Jeśli inwestor może sobie pozwolić na zakup kilku lokali, tym bardziej współpraca z architektem okaże się tańsza, ponieważ mieszkania mogą zostać zaaranżowane w podobny sposób.

Brak pomysłu na aranżację wnętrza

Powody współpracy z architektem wnętrz bywają bardziej prozaiczne. Każdy z nas pragnie mieszkać w komfortowych warunkach i pięknym otoczeniu, jednak nie wszyscy mają talent do aranżacji przestrzeni. Architekt wnętrz wyciąga w takiej sytuacji pomocną dłoń. Warto pamiętać o tym, jak w praktyce odbywa się współpraca z klientem.

Ostateczny projekt powstaje w kilku etapach, a każdy z nich poprzedzają konsultacje z właścicielem nieruchomości. Chodzi o to, że nabywca mieszkania z pewnością zapoznał się z wieloma inspiracjami, które obejrzał w sieci, katalogach lub u swoich znajomych, jednak pragnie stworzyć z nich spójną koncepcję albo omówić konkretne propozycje ze specjalistą. W ten sposób powstanie naprawdę nieszablonowa i wyjątkowa aranżacja wzbogacana o doświadczenia architekta wnętrz.

Mieszkanie pod klucz we współpracy z renomowaną pracownią architektoniczną

Chociaż inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, podobnie jak w całym kraju, charakteryzują się przewagą lokali sprzedawanych w stanie deweloperskim, swoich zwolenników ma również wykończenie mieszkania pod klucz. Pracownia architektoniczna odgrywa w tym procesie bardzo istotną rolę. Przyszli nabywcy mieszkań korzystają oczywiście z propozycji, jakie przedstawia deweloper wraz z projektantem, ale warto pamiętać, że podlegają one indywidualizacji.

Dobrym tego przykładem jest oferta Ronson Development. Od lat współpracujemy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi, a proponowane przez nas pakiety wynikają z długoletnich doświadczeń. Wiemy również, czego oczekują nabywcy, pragnący dostosować wnętrza do własnych potrzeb. W tym kontekście pomoc architekta wnętrz można rozważać jako element wygodnego wykończenia lokalu pod klucz, do którego można wprowadzić się już pierwszego dnia!

Brak rynkowej orientacji

Zdarza się, że zapał związany z samodzielnym projektowaniem wnętrza kupionego mieszkania kończy się już po pierwszej wizycie w sklepie budowlanym. Nie oszukujmy się, ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych w ostatnich latach poszły mocno w górę. Nabywcy, którzy decydują się na inwestycje mieszkaniowe w Warszawie muszą także liczyć się z wysokimi kosztami ekip wykończeniowych. Dlatego każdy pragnie znaleźć oszczędności, natomiast doświadczony architekt wnętrz jest w stanie w tym pomóc w taki sposób, aby nie ucierpiała na tym jakość wykończenia lokalu.

Drugi powód decyzji o współpracy z pracownią architektoniczną to bardzo szeroki wybór materiałów wykończeniowych i sposobów aranżacji. Obecnie rozpiętość możliwości sprawia, że trudno się na coś zdecydować, tym bardziej, gdy nie istnieją ścisłe ograniczenia budżetowe. Wiele osób kupuje własne mieszkanie tylko raz w życiu, dlatego warto skorzystać z jak najlepszych opcji, w których wyborze pomoże architekt.

Brak czasu na samodzielną aranżację lokalu

Wracając do bardziej przyziemnych powodów współpracy z architektem, bardzo często nabywcy mieszkań decydują się na to po prostu ze względu na brak czasu. Oferta niektórych pracowni jest niezwykle szeroka i obejmuje nie tylko projekt, ale także zakup materiałów budowlanych. Dzięki temu można uniknąć długich kolejek i nerwów, by bezproblemowo wprowadzić się do pięknego mieszkania.

Biorąc pod uwagę wymienione powody, wiele wskazuje na to, że aranżacja wnętrz z udziałem architekta będzie zyskiwała na coraz większej popularności.

Opublikowano:
26.06.2023