Jak wirtualny spacer ułatwia sprawdzenie mieszkania?

Rynek nieruchomości nieustannie się zmienia, więc nie jest zaskoczeniem, że i do tej branży musiały szeroko wkroczyć nowe technologie. Jednym z dobrych tego przykładów z punktu widzenia osób planujących zakup mieszkania, które nie chcą przegapić żadnej cennej oferty, jest wirtualny spacer po nieruchomości. Obecnie większość z nas zmaga się z deficytem czasu, niektórzy potencjalni klienci pracują w niestandardowych godzinach, a wirtualny spacer doskonale wpisuje się w ich potrzeby. Wkroczenie tej technologii do polskiej branży nieruchomości z pewnością przyspieszyła pandemia – w jej trakcie deweloperzy rezygnowali ze standardowych dni otwartych oferując, tak jak Ronson Development, możliwość zdalnego zwiedzania trwającej inwestycji.

wirtualny spacer

Jak dokładnie działa wirtualny spacer? W jaki sposób wirtualny spacer po nieruchomości ułatwia sprawdzenie konkretnego mieszkania i podjęcie decyzji o jego zakupie? Wyjaśniamy!

Czym jest wirtualny spacer po nieruchomości?

Obecnie wirtualny spacer po nieruchomości może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy z nich ma typowy charakter multimedialny, ponieważ opiera się na wirtualnej prezentacji wykonanej przy pomocy zdjęć w formie panoram sferycznych. Po wykonaniu serii takich zdjęć płaszczyzny można nałożyć na sferę, a panoramy tworzą wirtualną rzeczywistość w bardzo atrakcyjnej postaci.

Odbiorca może odbywając wirtualny spacer poczuć się zupełnie, jakby przebywał w lokalu, jednak bez opuszczania domu. Myszka lub strzałki klawiatury pozwalają obserwować poszczególne pomieszczenia z obrotem o 360 stopni w poziomie i 180 stopni w pionie. Doskonała jakość zdjęć sprawia, że uczestnicy wirtualnego spaceru planujący ewentualny zakup mieszkania mogą dobrze zapoznać się z jego detalami, zwłaszcza, że konkretne obiekty można bez przeszkód przybliżać i oddalać.

Co ciekawe, wirtualny spacer może być wykonany z uwzględnieniem przyszłej aranżacji mieszkania, co jest bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników zainteresowanych wykończeniem lokalu pod klucz. W ten sposób mogą oni w ramach jednej nieruchomości poznać ją urządzoną przynajmniej kilku stylach aranżacyjnych i porównać obejrzane efekty.

W dobie pandemii wirtualny spacer nabrał jeszcze innego charakteru. Wielu deweloperów zrezygnowało z klasycznych dni otwartych urządzanych w nieruchomościach na rzecz doskonałych transmisji online, w trakcie których odbiorcy poznawali daną inwestycję nie w formie wirtualnej, ale realnej, czyli pod wieloma względami i bardziej wiarygodnej. Ronson Development za sprawą wydarzenia w 2020 roku stał się pionierem w tym zakresie.

Jak wirtualny spacer ułatwia sprawdzenie i zakup mieszkania?

Wirtualny spacer bywa ogromnym udogodnieniem dla osób planujących zakup nowego mieszkania w Poznaniu lub innym dużym mieście, gdzie nie brakuje potencjalnie ciekawych ofert. Oto jego zalety.

Oszczędność czasu

Jedną z zalet wirtualnego spaceru bezsprzecznie jest ogromna oszczędność czasu. Potencjalni klienci mogą bez wychodzenia z domu wstępnie zapoznać się z najciekawszymi ofertami pod względem finansowym, a także pod względem własnych wymagań. Odwiedzenie tak wielu lokali byłoby niemożliwe, a część z nich dopiero powstaje.

Nieruchomości oglądane po godzinach

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wirtualny spacer pozwala oglądać nieruchomości o dowolnej porze dnia, również w weekendy. To niebagatelne udogodnienie dla osób, które pracują w niestandardowych godzinach, albo po pracy są zajęte obowiązkami rodzinnymi. Na spotkanie z deweloperem można umówić się już po odbyciu wirtualnego spaceru, bez większego ryzyka.

Technologia w służbie wyobraźni – mieszkania wykończone pod klucz

Dla klientów planujących zakup mieszkania pod klucz wirtualne spacery również są nieocenione. Trudno ocenić wykończenie lokalu, który dopiero powstaje, albo zbliża się do stanu deweloperskiego. Wirtualny spacer rozbudza wyobraźnię i pozwala poznać dane mieszkanie urządzone w kilku o stylach aranżacyjnych, aby na końcu wybrać najciekawszy, albo wprowadzić do niego własne zmiany.

Mnóstwo istotnych detali

Wirtualny spacer pozwala poznać mnóstwo detali, bo takie są możliwości współczesnej technologii. Każde pomieszczenie, każda wnęka mieszkania, każde okno i każda ściana nie kryją przed potencjalnym kupującym żadnych tajemnic. Pod tym względem wirtualny spacer w żaden sposób nie ustępuje realnemu.

Możliwość poznania okolicy

Dodatkowo wirtualny spacer po mieszkaniu jest często możliwy wraz z wirtualnym spacerem po okolicy, na podstawie Google Street View. Niektóre oferty obejmują również docelową aranżację osiedla w formie wirtualnego spaceru. Lokalizacja mieszkania jest równie ważna jak jego charakterystyka.

Możliwość dokonania rezerwacji na odległość

Zdarza się, że wirtualny spacer jest przygotowany na tyle dobrze, że osoby, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić dewelopera, na podstawie spaceru decydują się na dokonanie rezerwacji, bo na przykład znajdują się za granicą. To pierwszy krok do szczęśliwego zakupu mieszkania, choć nie wiąże się z większymi zobowiązaniami.

Historyczny wirtualny spacer przeprowadzony przez Ronson Development

Jeśli chodzi o wirtualne spacery, Ronson Development ma w nich duże doświadczenie. Po pierwsze przygotowujemy i udostępniamy potencjalnym kupującym widoki 3D naszych mieszkań wraz z propozycjami ich aranżacji wykonanymi przez renomowane pracownie architektoniczne. Z kolei w kwietniu 2020 roku szeroki echem w branży i wśród klientów odbił się nasz wirtualny spacer po Novej Królikarni – jednej z naszych warszawskich inwestycji. Forma transmisji online z rozbudowanymi komentarzami ekspertów przypadła do gustu odbiorcom, którzy lepiej poznali naszą ofertę!

Opublikowano:
27.12.2022