Dlaczego warto kupić następne mieszkanie od tego samego dewelopera?

Zakup mieszkania to decyzja, którą zazwyczaj podejmuje się raz, a najwyżej kilka razy w życiu. Co innego w przypadku osób, które traktują nabywanie nieruchomości jako inwestycję, albo chcą w ten sposób zapewnić łatwiejszy start swoim dzieciom. Zakup od dewelopera mieszkania, które nie będzie przeznaczone na własny użytek, może okazać się strzałem w dziesiątkę nie tylko ze względu na osiągnięcie pasywnego dochodu, ale również wtedy, kiedy wartość lokalu znacznie wzrośnie w przyszłości. W Poznaniu i innych dużych miastach nie brakuje ciekawych inwestycji, jednak czasami przy wyborze tej optymalnej nie trzeba szukać daleko, ponieważ zaufany deweloper to skarb. Dziś przedstawiamy zalety zakupu kolejnego mieszkania od tego samego dewelopera!

Mieszkanie od developera

Gwarancja wywiązania się z umowy

Zaufanie to najważniejszy argument przemawiający za kolejną inwestycją w mieszkanie budowane przez tego samego dewelopera. Nie chodzi o to, że rynek deweloperski jest pełen oszustów. Firmy, które nie oferują nabywcom odpowiednio wysokich standardów, długo nie utrzymają się na rynku ze względu na złą opinię. Jednak stopień zadowolenia inwestorów można mierzyć liniowo, a pomiędzy pełną satysfakcją, a akceptowalną jakością znajduje się bardzo wiele punktów.

Sprawdzony deweloper to praktycznie gwarancja wywiązania się z umowy. Dotyczy to między innymi oddania inwestycji na czas, zawartej w umowie jakości wykończenia wnętrza, a nawet sposobu komunikacji z klientem, dla którego zakup mieszkania zawsze jest przynajmniej odrobinę stresującym procesem, bo przecież wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Takiej transakcji nie można porównać do zakupów w osiedlowym sklepie. Innymi słowy, jeśli zaufany deweloper dobrze się sprawdził, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zakup od niego drugiego mieszkania będzie wiązał się z równie pozytywnymi wrażeniami.

Dogodna lokalizacja u zaufanego dewelopera w ramach kolejnego etapu inwestycji

Poszukiwanie idealnego mieszkania od dewelopera pod inwestycję albo o większym metrażu, bo rodzina się powiększyła, wcale nie jest prostym zadaniem. Chociaż nowe mieszkania w Poznaniu i innych dużych miastach wyrastają jak grzyby po deszczu, ich standard, jak również lokalizacja są bardzo zróżnicowane. W tym momencie do gry znów wkracza zaufany deweloper. Niektóre inwestycje mają charakter kilkuetapowy, a osiedla są rozbudowywane blok po bloku.

Klient, który kupił mieszkanie na własny użytek i jest zadowolony zarówno z lokalizacji, jak i samego lokum, a teraz szuka możliwości inwestycji, może rozważyć zakup mieszkania od dewelopera, które powstanie tuż obok, w ramach kolejnego etapu budowy osiedla. Czynnik ten bywa bardzo istotny, gdy zaufany deweloper ma wybudować mieszkanie, które w przyszłości zostanie przekazane potomkom. Dzięki temu, po wyprowadzce dzieci, rodzina wciąż będzie miała do siebie blisko. Jeśli natomiast mieszkanie od dewelopera ma charakter inwestycyjny i będzie przeznaczone pod wynajem, takie sąsiedztwo znacząco uprości okresowe wizyty u najemców.

Wysokie standardy osiedla mieszkaniowego

Zakup mieszkania od dewelopera, od którego już raz kupiło się lokal, warto rozważyć również, gdy jest się zadowolonym ze standardu osiedla. Ten bywa naprawdę zróżnicowany w poszczególnych inwestycjach. Nie wszyscy właściciele nowych mieszkań mogą liczyć na oszczędne rozwiązania, takie jak systemy odzyskiwania deszczówki, ogniwa fotowoltaiczne, a w praktyce niższe rachunki za media. Duże znaczenie ma także bezpieczeństwo na osiedlu, podobnie jak obecność w terenów zielonych, jakże istotnych w miastach. Zaufany deweloper to w praktyce gwarancja, że kolejne budowane przez niego osiedla będą legitymowały się równie wysokimi standardami.

Zaufany deweloper i zaufany architekt wnętrz

Nie wszyscy inwestorzy decydują się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim. Niektórzy stawiają na wygodę w postaci wykończenia lokalu pod klucz. Dobry deweloper ma pod tym względem bardzo szeroką ofertę zróżnicowanych i dopasowanych do potrzeb przyszłych właścicieli pakietów wykończeniowych.

Dodatkową korzyścią jest oszczędność w postaci stawki podatku VAT, wynoszącej 8%. Oczywiście deweloperzy współpracują w tym zakresie z architektami wnętrz, często renomowanymi pracowniami. Jeśli pierwsze mieszkanie zostało wykończone w odpowiednim standardzie i ciekawym stylu, warto drugi raz postawić na to samo rozwiązanie. Zaufany deweloper i zaufany architekt wnętrz idą ze sobą w parze.

Funkcjonalność mieszkania od dewelopera

Mieszkania od dewelopera, mimo podobnego metrażu, mogą sporo różnić się pomiędzy sobą funkcjonalnością Wiele zależy od układu pomieszczeń i innych zastosowanych rozwiązań. Inwestycja może pięknie prezentować się w katalogu promocyjnym, jednak niekiedy po jej zrealizowaniu okazuje się, że mieszkanie jest dość ciasne i słabo oświetlone. Zakup drugiego lokum od tego samego, zaufanego dewelopera redukuje takie ryzyko.

Korzystne warunki finansowe

Dla inwestora kluczową rolę odgrywa finansowanie. Zakup kilku mieszkań od tego samego dewelopera z pewnością otwiera możliwości uzyskania nieco atrakcyjniejszej ceny. Ponadto zaufany deweloper oferuje swoim klientom profesjonalne i darmowe doradztwo kredytowe, które w dzisiejszych czasach jest na wagę złota!

Opublikowano:
19.10.2022