Czy deweloperzy mieszkaniowi oferują możliwość personalizacji i wyboru wykończenia mieszkania?

Wizja aranżacji przestrzeni zdecydowanie może przyprawiać o ból głowy – wykończenie mieszkania, w taki sposób, aby było funkcjonalne i jednocześnie wpisywało się w gust jego przyszłych mieszkańców to całkiem spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które na co dzień nie mają styczności z takiego rodzaju projektami i działaniami. Właśnie dlatego, deweloperzy często nie poprzestają na etapie, w którym mieszkanie znajduje się w stanie deweloperskim, ale oferują możliwość przygotowania przestrzeni pod klucz. Jakie zalety niesie za sobą takie rozwiązanie i jaki zakres obejmuje ewentualna personalizacja?

mieszkanie od dewelopera

Wyzwania stojące przed przyszłymi lokatorami

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim jest niewątpliwie wymagające, i to na każdym etapie prowadzonych prac. Odpowiednia aranżacja przestrzeni, dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych i jednoczesne koordynowanie całego dość skomplikowanego procesu może przerastać niejedną osobę, która marzy o własnych czterech kątach. Decyzja o rozszerzeniu zakresu współpracy z deweloperem o przygotowanie nabywanego lokum pod klucz, może więc bardzo dużo ułatwić, a tym samym pozwala zaoszczędzić zarówno czas i nerwy, jak również pieniądze. Co jednak najważniejsze, w zależności od dostępnej oferty i przeznaczonego na wykończenie budżetu, możliwości personalizacji projektu są stosunkowo duże, co pozwala mieć pewność, że gotowe mieszkanie spełni praktycznie wszystkie oczekiwania.

Projekty spełniające oczekiwania

Przeprowadzka do nowego mieszkania w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub innej, wymarzonej lokalizacji to dla każdego nowego mieszkańca nieruchomości wielkie wydarzenie. Tym bardziej, że wiąże się ono również z dużymi kosztami, które najczęściej pokrywane są przy pomocy kredytu. Nic więc dziwnego, że przyszli właściciele nieruchomości chcą, aby spełniała ona ich wszystkie oczekiwania i wpisywała się w ich gusta. To sprawia, że sprostanie wymaganiom nabywców wymaga od deweloperów zapewnienia stosunkowo szerokich możliwości personalizacji w przypadku wykończenia mieszkania pod klucz. Warto zaznaczyć, że chodzi tu o niemal cały projekt, niekiedy z uwzględnieniem rozmieszczenia nawet ścianek działowych lub instalacji, co ma znaczący wpływ na funkcjonalność przestrzeni i jednocześnie – komfort przyszłych mieszkańców.

Zakres personalizacji

Możliwości personalizacji w zakresie wykończenia mieszkania pod klucz bywają bardzo różne – ich zakres zależy między innymi od dostępnej u dewelopera i podmiotów z nim współpracujących oferty, a także warunków finansowych przyszłych mieszkańców lokalu. Trzeba jednak podkreślić, że bez względu na szeroko pojęte okoliczności, właściciele nowopowstałej nieruchomości zwykle mają do dyspozycji przynajmniej kilka wariantów materiałów wykończeniowych, które będą wykorzystane w mieszkaniu. W wyborze konkretnej propozycji, pomocne jest natomiast wcześniejsze określenie preferowanego stylu aranżacji, co stanowi bardzo dobrą podstawę do przygotowania projektu skrojonego na miarę oczekiwań przyszłych mieszkańców. Sam projekt również może być personalizowany, modyfikowany i dostosowywany do potrzeb użytkowników lokalu. Takie indywidualne podejście do każdej realizacji pozwala osiągnąć możliwie najlepsze efekty pod kątem komfortu wszystkich osób, które zamieszkają w danej przestrzeni.

Design, który robi doskonałe wrażenie

Co ważne, decydując się na współpracę z deweloperem i pracowniami zajmującymi się wykończeniem wnętrz, zyskuje się szansę na skorzystanie z ich nierzadko wyjątkowo bogatego doświadczenia, profesjonalne doradztwo i pomoc w zakresie kluczowych kwestii, a także gwarancję. To wspomniane doświadczenie przekłada się między innymi na doskonałą znajomość stosowanych rozwiązań oraz materiałów wykończeniowych i korzystanie wyłącznie z tych, które wyróżniają się funkcjonalnością i wysoką jakością. To oznacza, że aranżacja mieszkania przygotowywana jest z myślą, że będzie służyć latami.

Dodatkowe zalety współpracy z deweloperem

Wykończenie mieszkania przez dewelopera, we współpracy ze sprawdzonymi podmiotami ma zadecydowanie więcej zalet – zminimalizowanie wymaganego zaangażowania przyszłych mieszkańców w skomplikowany, trudny i czasochłonny proces, a także stosunkowo szeroka możliwość personalizacji i doboru atrakcyjnego wykończenia to tylko te, które zwykle uznaje się za najważniejsze z nich.

Pomoc doświadczonych ekspertów nie musi ograniczać się jedynie do przygotowania projektu i jego wykonania, ale może być dostępna na niemal każdym z ostatnich etapów inwestycji – mowa tu przede wszystkim o odbiorze lokalu od dewelopera i sprawdzeniu, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z obowiązującymi normami. Dużym atutem takiej współpracy jest również możliwość skorzystania z usług sprawdzonych ekip remontowych. Ponadto nie można zapomnieć o niższych kosztach materiałów, zagwarantowanym (zazwyczaj dość szybkim) terminie realizacji wszystkich niezbędnych prac oraz o gwarancji na wykonaną usługę.

Opublikowano:
9.06.2023