Dlaczego warto wykończyć mieszkanie z deweloperem?

Prace wykończeniowe to już ostatni etap przygotowania mieszkania, który wcale nie musi być długi i żmudny. Ronson Development we współpracy z profesjonalistami z firmy redNet Dom i Galerie Venis oferuje szeroką gamę pakietów wykończeniowych, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, a przede wszystkim pozwolą zaoszczędzić cenny czas.
O tym, dlaczego w pracach wykończeniowych warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, opowiada Klaudia Jastrzębska, projektant wnętrz z redNet Dom:

Po pierwsze: okiem profesjonalisty

Nie wiesz gdzie najlepiej ustawić sofę albo nie potrafisz zdecydować się na rodzaj paneli? Przy wsparciu projektanta wnętrz taka decyzja zajmie kilka minut – projektant doskonale zna wnętrzarskie trendy i potrafi dopasować odpowiednie rozwiązania techniczne i funkcjonalne do konkretnych potrzeb klienta. To bardzo ważne szczególnie na etapie projektowania, bo pozwala uniknąć dodatkowych kosztów ewentualnych przeróbek.

Po drugie: wszystkie materiały w jednym miejscu i z niższym VAT

Wszystkie materiały dostępne w konkretnych pakietach wykończeniowych można obejrzeć w biurze projektowym, co pozwala uniknąć wielogodzinnych poszukiwań w sklepach i kłopotów z podjęciem decyzji. Projektant nie tylko pomoże w wyborze materiałów, ale także przygotuje ofertę dostosowaną do finansowych oczekiwań klienta. Dodatkowo można zaoszczędzić na podatku VAT, który w przypadku skorzystania z usług firmy wykończeniowej wyniesie tylko 8% zamiast 23% (wyższa stawka obowiązuje przy zakupach materiałów na własną rękę).

Po trzecie: z góry wiem, ile muszę wydać

Współpraca z firmą wykańczającą mieszkania „pod klucz” pozwoli na określenie budżetu, który należy założyć na wykończenie mieszkania. Profesjonaliści przygotowujący kosztorysy potrafią przewidzieć koszty, których często nie bierzemy pod uwagę przy szacowaniu wykończenia (kleje, fugi, tynki, podkłady pod panele, zapasy materiałów i inne). Dzięki temu poznamy ostateczne koszty prac i materiałów, a po drodze nie spotkają nas żadne kosztowne niespodzianki.

Po czwarte: odbiór techniczny i profesjonalna realizacja

Przy odbiorze mieszkania w stanie deweloperskim pomaga nam koordynator techniczny, który sprawdza, czy w mieszkaniu nie ma żadnych usterek. Następnie rozpoczynają się prace wykończeniowe. Przy współpracy z profesjonalną firmą termin realizacji jest zagwarantowany umową. Do dyspozycji pozostaje profesjonalna ekipa oraz koordynator, który nadzoruje pracę wykonawców. Nikt nie zadzwoni z prośbą o dokupienie płytek czy paneli. Po czasie określonym w umowie następuje odbiór kluczy do gotowego i posprzątanego mieszkania.

Wykończenie mieszkania z deweloperem to:

– Oszczędność czasu i pieniędzy
– Profesjonalna pomoc w odbiorze technicznym mieszkania
– Gwarancja dotrzymania terminów
– Szeroki wybór pakietów dopasowanych do możliwości finansowych klienta
– Przygotowanie projektu i wizualizacji wnętrza
– Gwarancja na materiały i prace wykończeniowe
– Możliwość kredytowania pakietów wraz z kredytem hipotecznym

Opublikowano:
27.01.2017

Eksperci