Boom mieszkaniowy na Woli trwa. Na niemal wyprzedanym osiedlu City Link rusza sprzedaż ostatniego etapu

Ronson Development wprowadza do oferty 107 lokali w City Link 5

Warszawska Wola dołączyła do czołówki najbardziej pożądanych dzielnic stolicy, a mieszkania w tej lokalizacji znajdują nabywców w rekordowym tempie. Z danych firmy REAS wynika, że najbardziej poszukiwane są mieszkania położone przy drugiej linii metra. Potwierdza to olbrzymi sukces sprzedażowy osiedla City Link, które znajduje się w pobliżu powstającej stacji Płocka. W projekcie Ronson Development na sprzedaż zostało już zaledwie 7% lokali w ramach czterech etapów. 24 września deweloper wprowadzi do sprzedaży piąty, ostatni etap inwestycji ze 107 lokalami.

Jak pokazują dane REAS, mieszkania na Woli sprzedają się jak świeże bułeczki. W porównaniu do innych warszawskich dzielnic, tempo sprzedaży lokali na rynku pierwotnym w tej części Warszawy jest błyskawiczne – średnio znajdują one nabywcę w ciągu 1,4 kwartału, gdy np. na Ursynowie zajmuje to 2,8 kwartału, a w Śródmieściu – aż 6,1.

Wolski bestseller

Jedną z inwestycji, która osiąga błyskawiczne tempo sprzedaży, jest City Link, którego inwestorem jest Ronson Development. Spośród 772 lokali wprowadzonych łącznie do sprzedaży w ramach czterech etapów tego projektu, obecnie w ofercie pozostaje nieco ponad 50 (7% wszystkich). Pierwsze trzy etapy projektu zostały już praktycznie wyprzedane, a niemal wszystkie lokale pozostające w sprzedaży znajdują się w czwartym etapie City Link, który zostanie oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.

City Link to nasz absolutny hit sprzedażowy i prawdziwa perełka dla inwestorów. Osiedle położone u zbiegu ulic Wolskiej i Skierniewickiej już teraz jest znakomicie skomunikowane z innymi częściami Warszawy, a w przyszłym roku mieszkańcy będą mieć tuż pod domem stację metra Płocka. Do Ronda Daszyńskiego, gdzie zlokalizowane jest nowe centrum biznesowe Warszawy, można z City Link dojść pieszo. Ale równie blisko jest do terenów zielonych, sklepów i placówek edukacyjnych, bo Wola to dzielnica o znakomitej infrastrukturze dla mieszkańców. Dodatkowym atutem City Link są atrakcyjne ceny lokali: w najnowszym piątym etapie zaczynają się od 9,5 tys. zł za m2, podczas gdy w innych projektach na tzw. bliskiej Woli ceny zaczynają się od 12-15 tys. zł za m2 – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Sprzedaż City Link 5 rusza w poniedziałek 24 września i obejmie łącznie 107 lokali. Metraże zaczynają się od 32 m2, a aż 81 lokali to mieszkania 1- lub 2-pokojowe.

Ukończenie budowy piątego etapu osiedla City Link planowane jest wraz z zakończeniem czwartego etapu, czyli w IV kwartale 2019 r.

Popyt wyższy niż podaż

Ogromne zainteresowanie klientów mieszkaniami na Woli to w dużej mierze efekt powstania drugiej linii metra, która dociera obecnie do Ronda Daszyńskiego, a w przyszłym roku ma też sięgnąć dalszych części dzielnicy. Dane o cenach mieszkań wyraźnie pokazują, że bliskość metra oznacza także wyższe ceny. Z wyliczeń REAS wynika, że na koniec II kwartału 2018 r. średnie ceny mieszkań oferowanych na Woli wynosiły 11 tys. zł za m², a w przypadku projektów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra były one wyższe aż o 44% – średnio wynosiły 15,8 tys. zł za m².

Ze względu na malejący zasób gruntów na Woli, mieszkań w tej części Warszawy przybywa wolniej niż chętnych na ich zakup. W tym roku liczba lokali w ofercie utrzymuje się na poziomie najniższym od kilku lat. Na koniec II kwartału 2018 r. było ich 1,7 tys., podczas gdy w ciągu ostatnich siedmiu lat liczba ta niezwykle rzadko spadała poniżej 2 tys. mieszkań. Na koniec III kwartału ubiegłego roku mieszkań w ofercie na Woli było natomiast ponad 3 tys.

Średnie ceny mieszkań rosną tu nadzwyczaj szybko. Jeszcze w 2015 r., gdy ruszała budowa pierwszego etapu City Link, kształtowały się one na poziomie 7,5 tys. zł za m2, by po trzech latach sięgnąć 11 tys. zł. Dlatego lokale w tej dzielnicy stanowią znakomitą propozycję dla inwestorów. Także na osiedlu City Link ceny wyraźnie wzrastają z każdym kolejnym etapem. Jeszcze w przedsprzedaży City Link 4 (maj 2017 r.) zaczynały się od 8,7 tys. zł za metr kwadratowy, natomiast obecnie najniższa cena to 9,5 tys. zł za m2.

Opublikowano:
21.09.2018