Ronson Development z pozwoleniem na budowę II etapu osiedla Nova Królikarnia

Ronson Development uzyskał pozwolenie na budowę II etapu prestiżowego osiedla Nova Królikarnia na Starym Mokotowie. Aktualnie w ramach przedsprzedaży dostępnych jest 28 apartamentów w willach miejskich oraz 45 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej. Obszar inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Pod skocznią”, który jest naturalnym przedłużeniem parku Królikarnia, którego początki sięgają XVIII wieku.

– Nova Królikarnia to najbardziej prestiżowy projekt realizowany przez Ronson Development. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę drugiego etapu zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży. W pierwszej kolejności chcemy, aby nasza oferta trafiła do klientów, którzy zgłaszali nam wcześniej zainteresowanie tym wyjątkowym projektem. Jego obszar objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Pod skocznią”, który zakłada stworzenie miasta-ogrodu w tej części Warszawy. Zgodnie z ideą autorów planu, budynki tam powstające nie mogą osiągać więcej niż 11 metrów, a na samych osiedlach należy zadbać o zapewnienie minimum 60% tzw. powierzchni czynnej biologicznie. Novą Królikarnię cechuje zatem niska zabudowa i otoczenie terenów zielonych, ze starym drzewostanem. Ponadto, mieszkańcy będą mogli spacerować nad specjalnie zaprojektowanym na potrzeby osiedla jeziorem – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

W ramach przedsprzedaży II etapu Novej Królikarni dostępnych jest 28 apartamentów w willach miejskich o powierzchni od 55 do 131 m2. Ich cena zaczyna się od 10 800 zł za m2. Ponadto, deweloper wprowadzi do oferty 45 mieszkań w metrażach od 43 do 118 m2  w cenie od 10 012 zł za m2. W I etapie osiedla powstaje 51 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej, 26 apartamentów w willach miejskich oraz 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej. Ponad 70% z nich zostało już sprzedanych.

W trakcie pracy nad projektem Novej Królikarni mieliśmy wysoko postawioną poprzeczkę, nie tylko z uwagi na prestiżową lokalizację w sercu Starego Mokotowa, ale również z uwagi na jego zabytkowy charakter. W pobliżu znajduje się Królikarnia oraz liczący ponad 100 lat park z kolekcją rzeźb wybitnych twórców. Musieliśmy znaleźć rozwiązanie, by odpowiednio połączyć minimalistyczny i nowoczesny charakter naszej zabudowy z historycznym charakterem tej części Warszawy. Pracę nad projektem powierzyliśmy cenionej pracowni Kuryłowicz&Kuryłowicz – dodaje Gutowski.

W pobliżu inwestycji powstaje również ponad 1200-metrowy odcinek drogi, który Ronson Development i Skanska Residential Development Poland budują wspólnie we współpracy z miastem stołecznym Warszawa. Droga, której koszt pokryją w całości deweloperzy, zapewni dogodny dojazd do inwestycji powstających pod Skarpą warszawską.

Ukończenie drogi oraz I etapu osiedla Nova Królikarnia planowane jest na IV kwartał br. Budowa II etapu osiedla rozpocznie się na przełomie lipca/sierpnia, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2018 r. Generalnym wykonawcą pierwszych dwóch etapów inwestycji jest Mostostal Warszawa.

Ronson Development pełni funkcję menedżera projektu Nova Królikarnia.

Opublikowano:
5.07.2017