Ronson Development powiększa bank ziemi w Poznaniu

Ronson Development zawarł przedwstępną umowę zakupu działki w Poznaniu, na której planowana jest budowa około 80 mieszkań. To kolejna inwestycja dewelopera na poznańskim Grunwaldzie, gdzie obecnie kończy się budowa bestsellerowego osiedla Grunwald2.

Trudna rynkowa sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa nie zatrzymuje rozwoju Ronson Development. Bank ziemi spółki powiększy się o działkę o powierzchni około 1750 m2 położoną przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Ronson planuje na niej wybudować około 80 mieszkań o powierzchni użytkowej około 3400 m2.

– W Ronson Development uważamy, że pomimo wszelkich przeciwności spowodowanych epidemią koronawirusa, musimy w jak największym stopniu realizować nasz pierwotny plan na 2020 rok. W ten trudny czas nasza firma weszła będąc w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Jesteśmy przekonani, że przejdziemy przez niego pomyślnie i wyjdziemy z niego wzmocnieni oraz gotowi do działania w pełnym wymiarze – powiedział Boaz Haim, prezes Ronson Development.

– Poznański Grunwald to dzielnica o niezwykłym potencjale, o czym mieliśmy okazję przekonać się realizując projekty Młody Grunwald i Grunwald2. Pierwsze z tych osiedli bardzo szybko zapełniło się mieszkańcami, obecnie kończymy budowę drugiego, gdzie sprzedaliśmy już 80% z 268 lokali. Nabycie nowej działki jest zgodne z celem spółki zakładającym powiększenie banku ziemi, a także liczby lokali będących w budowie i sprzedaży, tak jak prezentowaliśmy w naszych planach – dodał Boaz Haim.

***

Ronson Development

Ronson Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Od początku swojej działalności w 2000 r. Ronson zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. Od 2007 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ronson tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Obecnie, w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów – są w niej zarówno apartamenty jak i lokale z segmentu popularnego.

Ronson Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Ronson jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje inwestorskie” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Z kolei w 2017 r. strona internetowa Spółki została nagrodzona tytułem Złota Strona Emitenta w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

***

Zapraszamy do śledzenia Ronson Development na Twitterze: twitter.com/Ronson_SE

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Krzysztof Woch
NBS Communications
516 173 691
kwoch@nbs.com.pl

Beata Krowicka
NBS Communications
511 917 929
bkrowicka@nbs.com.pl

Opublikowano:
1.04.2020