Ronson Development zakończył budowę I etapu osiedla Nova Królikarnia

  • Ronson Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie kolejnego budynku na osiedlu Nova Królikarnia na warszawskim Mokotowie. Tym samym gotowy jest już cały pierwszy etap tej prestiżowej inwestycji, obejmujący 98 lokali mieszkalnych, z czego ponad 80% zostało już sprzedanych.
  • Na ukończeniu jest również budowa nowej drogi dojazdowej do osiedli powstających u podnóża warszawskiej skarpy. Jej budowę Ronson Development zrealizował we współpracy z miastem stołecznym Warszawa oraz grupą Skanska.

W ramach pierwszego etapu osiedla Nova Królikarnia powstało łącznie 98 lokali mieszkalnych, w tym 51 mieszkań o podwyższonym standardzie w zabudowie wielorodzinnej, 26 apartamentów w willach miejskich oraz 21 domów jednorodzinnych w zabudowie segmentowej. Projekt obejmuje ponadto osiem lokali usługowych.

– Nova Królikarnia to nasz najbardziej prestiżowy projekt powstający w okolicy unikalnej w skali całej Warszawy. Obszar inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Pod skocznią” i jest naturalnym przedłużeniem zabytkowego parku Królikarnia. Osiedle inspirowane jest ideą miasta-ogrodu i charakteryzuje się niską zabudową wtopioną w tereny zielone. Wyjątkowości Novej Królikarni dodaje zlokalizowany na terenie inwestycji park ze specjalnie zaprojektowanym jeziorem. Jest to miejsce idealne do odpoczynku, usytuowane blisko centrum, a zarazem z dala od zgiełku miasta. Nie dziwi nas, że Nova Królikarnia cieszy się dużym powodzeniem. W ramach pierwszego etapu znaleźliśmy już nabywców na ponad 80% lokali – powiedział Andrzej Gutowski, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Obecnie trwa budowa drugiego etapu osiedla Nova Królikarnia obejmującego łącznie 73 apartamenty miejskie, z czego ponad 70% zostało już sprzedanych. Ceny oferowanych lokali zaczynają się od 10 500 zł za metr kwadratowy. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest na pierwszą połowę 2019 r. Jeszcze w tym roku Ronson Development zamierza rozpocząć trzeci etap inwestycji.

Ronson Development zadbał również o to, aby mieszkańcy Novej Królikarni mieli zapewnioną sprawną komunikację z pozostałymi częściami stolicy. Na ukończeniu jest budowa nowej drogi dojazdowej do osiedli powstających u podnóża warszawskiej skarpy, realizowana we współpracy z miastem stołecznym Warszawa oraz grupą Skanska. W ramach tej inwestycji powstała także kanalizacja deszczowa, ścieżki rowerowe, chodniki, parkingi oraz zostały przeprowadzone nasadzenia zieleni.

Opublikowano:
20.07.2018