Ronson Development powiększa swój bank ziemi w Warszawie

Ronson Development zawarł umowę dotyczącą zakupu nieruchomości w warszawskim Wilanowie, gdzie zamierza wybudować blisko 160 mieszkań. Projekt zostanie zrealizowany w ramach joint venture, w którym Ronson ma 50% udziałów.

– Nabywana nieruchomość położona jest przy ulicy Sytej w warszawskich Zawadach, czyli zielonej części Wilanowa. Dla nieruchomości tej wydane zostało już pozwolenie na budowę, a nasz partner w tym projekcie rozpoczął prace budowlane oraz przedsprzedaż lokali. Razem planujemy zrealizować na tej działce kameralne, nowoczesne osiedle z parkingami podziemnymi, obejmujące blisko 160 lokali o łącznej powierzchni użytkowej około 8,7 tys. m2. Lokalizacja inwestycji jest jedną z nielicznych w Warszawie, które oferuje mieszkańcom bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych, tak dobrze skomunikowanych z centralną częścią miasta – powiedział Nir Netzer, prezes Ronson Development.

Cena nieruchomości została ustalona na 15 mln zł (plus VAT). Podpisana została już także umowa z generalnym wykonawcą i opiewa na 39,4 mln zł netto.
– Inwestycja przy ul. Sytej będzie pierwszym naszym projektem realizowanym w Wilanowie i będzie doskonałym uzupełnieniem innych naszych warszawskich inwestycji – na Woli, Mokotowie, Białołęce oraz w Ursusie – wskazał Nir Netzer.

Posiadany obecnie przez Ronson Developement bank ziemi w aglomeracji warszawskiej obejmuje grunty pozwalające na realizację około 3,5 tys. lokali o łącznej powierzchni użytkowej blisko 205 tys. m2 (nie licząc projektów będących już w realizacji i ukończonych).

Opublikowano:
4.03.2019