Wykończenie mieszkania pod klucz. Czy warto?

Nabywcy mieszkań z rynku pierwotnego mają do dyspozycji dwie możliwości – odbiór mieszkania w stanie deweloperskim, oznaczającym wykonanie podstawowych prac wykończeniowych, albo wykończenie mieszkania pod klucz, co oznacza, że lokal wystarczy jedynie umeblować, by móc wprowadzić się do niego natychmiast po odbiorze. Czy mieszkanie pod klucz to dobre rozwiązanie? Komu szczególnie się ono opłaca? Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Wyjaśniamy!

wykończone mieszkanie

Mieszkanie pod klucz krok po kroku

Wykończenie mieszkania pod klucz stanowi część oferty większości deweloperów. Z biegiem lat coraz więcej kupujących decyduje się na takie rozwiązanie dostrzegając jego zalety. Oddziaływanie powszechnego niegdyś mitu, że mieszkanie pod klucz musi być drogie zdecydowanie osłabło, podobnie jak nieprawdziwe przekonanie, że mieszkania pod klucz stanowią kolejne kopie tego samego projektu.

Mieszkanie pod klucz najczęściej zakłada, że deweloper przeprowadzi w lokalu wszystkie niezbędne prace wykończeniowe wraz z wyposażeniem łazienki, a nierzadko również kuchni i montaż mebli do zabudowy. Lokal oddany nabywcy w takim stanie pozwala na natychmiastową przeprowadzkę, albo udostępnienie go najemcom, jeżeli mieszkanie ma charakter inwestycyjny. Jak wygląda wykończenie mieszkania pod klucz?

Zazwyczaj wykończenie lokalu przebiega według zbliżonego schematu:

  • Spotkanie z architektem – wstępny dobór programu wykończeniowego uwzględniającego potrzeby i możliwości finansowe klienta.
  • Podpisanie umowy – dzięki temu klientów zyskuje zarezerwowany termin wykonania projektu i realizacji prac.
  • Dokładna analiza potrzeb – na tym etapie klient wspólnie z architektem planuje rozkład mieszkania i dokonuje ostatecznego wyboru materiałów.
  • Propozycja układu – nabywca wybiera finalny układ mieszkania spośród kilku propozycji.
  • Szacunkowy kosztorys – pomaga w podjęciu decyzji o konkretnym wariancie wykończenia.
  • Wizualizacja – szczegółowy projekt do akceptacji klienta.
  • Inwentaryzacja – na tym etapie projektant dokonuje niezbędnych pomiarów.
  • Ostateczny kosztorys – jest przedstawiany klientowi do akceptacji wraz z dokumentacją.

Po akceptacji ze strony klienta wykończenie mieszkania pod klucz rozpoczyna się natychmiast, gdy deweloper zakończy budowę i montaż instalacji.

Mieszkanie pod klucz, czyli wygoda, ciekawy design nie oszczędność czasu

Wykończenie mieszkania pod klucz od lat stanowi częsty wybór dla nabywców, którzy traktują lokal jako inwestycję i pragną zapewnić najemcom atrakcyjną, zgodną ze współczesnymi trendami i dość uniwersalną aranżację wnętrza.

Obecnie mieszkanie pod klucz staje się coraz bardziej atrakcyjną perspektywą również dla osób kupujących lokum na własny użytek. Nawet miłośnicy samodzielnych aranżacji posiadający zacięcie artystyczne dostrzegają korzyści płynące z tego rozwiązania wiedząc, że ostateczna decyzja zawsze należy do nich, a mieszkanie pod klucz można w pełni dostosować do indywidualnych preferencji. Dlaczego warto?

Oszczędność czasu

Wykończenie mieszkania pod klucz jest po prostu wygodne. Odbierając lokal w stanie deweloperskim należy wiele godzin poświęcić na projekt, znaleźć zaufaną ekipę remontową, a także materiały budowlane dostępne w atrakcyjnych cenach. Nabywcy pochłonięci obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi coraz częściej nie mają na to czasu, więc postanawiają zaufać architektowi.

Atrakcyjny design

Za projekt mieszkania pod klucz odpowiadają profesjonaliści doskonale zorientowani w branży. Dzięki temu aranżacja mieszkania podąża za najnowszymi trendami, chociaż miłośnicy klasyki zawsze mogą wprowadzić do niej dowolne akcenty stylistyczne.

Indywidualne podejście

Wbrew pozorom każde mieszkanie pod klucz stanowi indywidualny projekt. Jest on dostosowany pod względem funkcjonalnym do potrzeb domowników. To samo dotyczy zresztą designu – projektant proponuje w ramach dostępnych pakietów określoną stylistykę i materiały wykończeniowe, jednak klient na każdym etapie projektu wprowadza do koncepcji własne pomysły.

Terminowość

Wykończenie mieszkania pod klucz to kompleksowa usługa oferowana przez dewelopera, dzięki czemu nabywca nieruchomości zyskuje pewność, że w inwestycji nie nastąpią przestoje związane z poszukiwaniem projektanta, własnych inspiracji, a także sprawdzonej ekipy remontowej.

Wygodne rozliczenie

Rozliczenie za mieszkanie pod klucz odbywa się na jednym rachunku wystawianym przez dewelopera. Oznacza to w praktyce, że nabywca lokalu może liczyć na pełne sfinansowanie wykończenia w ramach zaciągniętego kredytu. Z punktu widzenia klienta ubywa formalności, a przy tym łatwiej zapanować nad budżetem inwestycji.

Wykończenie mieszkania pod klucz w ofercie Ronson Development

W Ronson Development od lat oferujemy naszym klientom nieszablonowe, funkcjonalne i modne mieszkania pod klucz. Współpracujemy pod tym względem z renomowanymi pracowniami architektonicznymi, doskonale znanymi w branży. Nabywcy mieszkań mają do dyspozycji zróżnicowane pakiety wykończeniowe dopasowane do ich gustu oraz zarezerwowanego budżetu. Co ważne, projekty podlegają indywidualizacji zgodnie z preferencjami kupujących.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Decydując się na naszą propozycję można całkiem sporo zaoszczędzić, między innymi ze względu na podatek VAT za materiały budowlane wynoszący tylko 8%. Kolejna oszczędność wynika z kompleksowego charakteru usługi – gwarantujemy dotrzymanie umówionego terminu wykonania, co zapobiega przestojom i nerwowym poszukiwaniom wykonawców. Z tych wszystkich powodów nasi klienci kupujący nowe mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie coraz chętniej wybierają mieszkanie pod klucz!

Opublikowano:
14.01.2023