Ronson wspiera rozwój technologicznych i ekologicznych rozwiązań

Z roku na rok kwestie związane z ekologią mają coraz większe znaczenie. Stajemy się bardziej świadomi tego, że nasza aktywność powoduje silne zmiany w otoczeniu, w którym żyjemy. Dlatego każdy z nas, a w tym przedsiębiorstwa, mogą przyczynić się do ograniczania ujemnego wpływu na środowisko. Doskonale o tym wiemy i wspieramy ekologiczne rozwiązania. W jaki sposób można być eko z Ronsonem?

Wszystkie funkcje domu pod kontrolą

Ekologiczne rozwiązania ronson

Dzięki wykorzystaniu systemu Smart House w swoim mieszkaniu możesz przy użyciu prostych narzędzi w jednym momencie obniżyć temperaturę w lokalu, gdy w nim nie jesteś bądź sterować oświetleniem, elektryką czy urządzeniami. Tym samym zmniejszając zużycie np. energii elektrycznej, przyczyniamy się do obniżenia rachunków za prąd, ograniczenia emisji CO2 do atmosfery, ale jednocześnie jesteśmy bardziej eko!

Nasza firma także dba o ograniczenie zużywania energii elektrycznej dzięki wprowadzeniu oświetlenia LED na terenach inwestycji i w częściach wspólnych budynków mieszkalnych.

Energia ze słońca

Wykorzystywanie konwencjonalnych źródeł energii elektrycznej jest powszechne, ale musimy wiedzieć, że paliwa kopalne stosowane do produkcji prądu w elektrowniach kiedyś się skończą. Dlatego już dzisiaj inwestujemy w odnawialne źródła energii, takie jak instalacje fotowoltaiczne, które produkują prąd ze słońca i nie powodują emisji zanieczyszczeń.

Ukłon w stronę posiadaczy aut elektrycznych

Na polskich ulicach coraz częściej można spotkać samochody z charakterystycznymi, zielonymi tablicami rejestracyjnymi, które w czasie jazdy generują minimum hałasu i nie powodują emisji spalin do atmosfery. Wszystko przez to, że są pojazdami elektrycznymi, ekologicznymi. Na osiedlach mieszkalnych budowanych przez naszą firmę wszyscy właściciele „elektryków” będą mieli do dyspozycji stacje ich ładowania w garażu.

Woda najważniejszym zasobem na Ziemi

Czasem korzystamy z wody z kranu w sposób bezrefleksyjny, a przecież na świecie nie brakuje obszarów, gdzie jest to bezcenny element. Zgodnie z proekologicznym podejściem, Ronson inwestuje w odzysk deszczówki, by oszczędzać wodę pitną.

Systemy składają się ze skrzynek rozsączających, kaskadowej retencji, a w planach mamy też ustawienie na osiedlach zbiorników na wodę opadową, do późniejszego wykorzystania do podlewania terenów zielonych.

Zielone osiedla Ronson

Ekologiczne osiedla ronson

Kolor zielony jednoznacznie kojarzony jest z ekologią. Wszechobecna betonoza w wielu polskich miastach nie zagarnęła naszych inwestycji. By mieszkańcom naszych osiedli żyło się lepiej, tam gdzie tylko jest to możliwe, sadzimy drzewa, krzewy i kwiaty, by zachować jak największą powierzchnię czynną biologicznie. Dzięki temu wspomagany obniżanie poziomu CO2 w powietrzu.

Zielone osiedla to jednocześnie sposób na ochłodzenie otoczenia i zapewnienie miejsca do odpoczynku mieszkańcom. Projektujemy w obrębie naszych inwestycji duże rabaty, aleje drzew i łąki kwietne. Wszystko to ma też walory estetyczne, ale i zieleń na osiedlach pozwala na wchłanianie wody opadowej w głąb ziemi.

Dbamy nie tylko o ludzi na osiedlach, ale i o pożyteczne owady, które zapylają kwiaty i produkują miód. Odwiedzając nasze inwestycje, łatwo można zauważyć specjalne domki dla owadów. To miejsce, gdzie możemy obserwować życie pszczół w ich naturalnym siedlisku.

Nie tylko łąki kwietne i zieleń na osiedlach w postaci drzew i krzewów to przejaw dbania o ekologię na osiedlach Ronson. Chcemy również budować domy, które będą miały zielone dachy. Chronią one przed przegrzewaniem mieszkań na górnych kondygnacjach latem, a zimą stanowią dodatkową warstwę izolującą od chłodu. Są też dodatkowo naturalnym siedliskiem dla owadów i magazynem wody.

Opublikowano:
23.11.2021